ekolojik kriz

Dünyanın Sonunu Getirecek Ekolojik Kriz’in 22 Fotoğraflı Örneği

Dünyanın Sonunu Getirecek Ekolojik Kriz tabi insanların elinden gelecek. Bilinçsiz yaşam tarzımızın ve para sevdamızın etkileri tüm dünyayı avucunun içine aldı. Her ne kadar doğayı koru etkinlikleri yapılsa da artık bir şeyleri geri getirmek neredeyse imkansız. Şimdi bakın ve kendi yaşam alanımızı ne derece mahvettiğimizi görün.

Dünyanın Sonunu Getirecek Ekolojik Kriz

 

ekolojik kriz

Norveç’e bağlı buzul bölgesinde küresel ısınmanın en net etkilerinden biri. Buz dağında adeta bir şelale oluşmuş.

ekolojik kriz

1000 yılda bir rastlanabilecek kuraklık. Bu dehşet 2006 yılında Avustralya’da yaşandı. Geriye kalamayanlardan biri de bu kanguru oldu.

ekolojik kriz

Tüketim çılgınlığının en net belgesi. Amerika’nın ünlü “kara cuma” indirim günü ve rafları boşaltmak için saldırıya geçmiş müşteriler.

ekolojik kriz

Son damlasına kadar emmek. California’daki petrol bölgesinde doğaya saplanan çelik dişler.

ekolojik kriz

Reklamlarda sıkça izlediğimiz sörf anlarından biraz farklı bir görüntü. Endonezya’nın Java adasında çöpler eşliğinde fotoğrafa girmiş bir sörfçü.

ekolojik kriz

Dünyanın cennet köşelerinden biri. Küresel ısınmanın tehdit ettiği yerlerden biri de Maldivler. Yükselen deniz seviyesi cenneti yok edebilir.

ekolojik kriz

Mexico City ve nüfus yoğunluğunun geldiği nokta. 20 milyondan fazla insan ve yaşama çabası.

ekolojik kriz

Moğolistan’da bir çiftçi kirlilikten ötürü artık ürün alamadığı yaşam alanında. Zavallı adam nehrin kirliliğinden dolayı havaya karışan kokuya dayanamayacak hale gelmiş.

ekolojik kriz

Neveda’daki çölde atık lastikler ikinci bir çöl oluşturmuş. Her ne kadar geri dönüştürme çabaları olsa da kullanılmış lastikler önemli ölçüde kirlilik yaymaya devam ediyor.

ekolojik kriz

İngiltere Yorkshire. Bu kömür madeni tek başına tam 100 az gelişmiş ülkeden daha çok Co2 salgılıyor. Atmosfere yaydığı miktar 22.8 milyon ton.

ekolojik kriz

Oregon’da eski bir ormanlık alan.

ekolojik kriz

Rusya’da dünyanın en büyü madeni olan Mir madeni. Mir madeni elmas çıkarmak için ne denli azimli olduğumuzun göstergesi.

ekolojik kriz

Avcılar nesli tükenmekte olan Sibirya kaplanının postuyla gururla poz veriyorlar.Kaçak avcılık, iklimsel etkilerin yanında nesli tehlike altındaki canlılar için hâlâ en önemli tehlikeler arasında.

ekolojik kriz

Norveç’in Svalvard bölgesindeki azalan buzullarla kutup ayılarının hem yaşadıkları bölge hem de besin zincirleri yok oluyor. Açlıktan ölmüş bir kutup ayısı.

ekolojik kriz

Colorado’da kontrol altına alınamayan bir yangın. Bu tip ansızın patlayıp hızla yayılan yangınlar küresel ısınmanın korkunç sonuçlarından yalnızca biri.

ekolojik kriz

Brezilya’daki yağmur ormanları. Yakımın nedeni yeniden yapılandırma ve otlak alanı açma.

ekolojik kriz

Gana’da bir elektronik çöplüğü. Gelişmiş ülkelerin atıkları her zamanki gibi Afrika’ya.

ekolojik kriz

Seralarla kaplı Almeria bölgesi. İspanya’dan dünyadaki sera etkisine gönderme yapan çarpıcı bir kare.

ekolojik kriz

Rüyalar ülkesi Kanada? Alberta bölgesindeki bu maden uzaydan seçilecek kadar büyük, katran atıkları ise çevre sularını kirletiyor.

ekolojik kriz

Londra’nın caddeleri kadar havası da kalabalık. Uçaklardan geriye kalan jet yakıtları binlerce ton otomobil egzosundan daha büyük bir kirlilik kaynağı.

ekolojik kriz

Dünyadaki nüfus artışının boyutlarını gözler önüne seren bilim kurgu bir kare gibi. Hindistan’ın Yeni Delhi bölgesi ve barındırdığı 22 milyon nüfus gökyüzünden böyle görünüyor.

ekolojik kriz

Melekler şehrinden gece manzarası. Los Angeles’ın ihtiyaç duyduğu devasa enerji bu fotoğrafta açıkça görülüyor.

 Türkiye'nin En Büyük k4zmalar platformu kurucusu ve baş k4zma kişilik. Kendisiyle dalga geçip kendisine gülebilen nadir k4zma kişiliklerden. Gülün eğlenin buralar hep bizim!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir